10018783-10110TLF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10018783-10110TLF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Description:
CONN PCI EXP FMALE 36POS 0.039
In Stock : 1178
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Number of Rows 2
Number of Positions 36
Color Black
Contact Finish Thickness 15.0µin (0.38µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Contact Type Cantilever
Termination Solder, Staggered
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row -
Series -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.039" (1.00mm)