10018784-10201TLF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10018784-10201TLF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Description:
CONN PCI EXP FMALE 64POS 0.039
In Stock : 40787
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Number of Rows 2
Number of Positions 64
Color Black
Contact Finish Thickness Flash
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Contact Type Cantilever
Termination Solder, Staggered
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row 11; 21
Series HPCE®
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.039" (1.00mm)