10033853-052ASLF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10033853-052ASLF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Description:
CONN SKT SODIMM 200POS SMD
In Stock : 3228
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Number of Positions 200
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type DDR2 SDRAM
Standards MO-274
Mounting Feature Normal, Standard - Top
Card Thickness 0.039" (1.00mm)
Insertion Angle 30° Angle
Series -
Connector Style SODIMM
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Features Board Guide, Latches
Height 0.205" (5.20mm)