Home / RF Antennas / 1003893FT-AA10L0200
minImg
1003893FT-AA10L0200
Ethertronics/AVX
Product No:
1003893FT-AA10L0200
Manufacturer:
Ethertronics/AVX
Description:
ANTENNA ASSY, WLANB FT AA10 0200
In Stock : 174
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Frequency Range 2.4GHz ~ 2.485GHz
Applications WLAN
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination U.FL
Mounting Type Adhesive
Height (Max) 0.005" (0.12mm)
Product Status Active
RF Family/Standard -
VSWR 1.5
Series -
Antenna Type PCB Trace
Frequency (Center/Band) 2.4425GHz
Power - Max 500 mW
Mfr Ethertronics/AVX
Features Cable - 200mm
Return Loss -
Package Box
Gain 3.3dBi
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz)