1008R-222J
API Delevan Inc.
Product No:
1008R-222J
Description:
FIXED IND 2.2UH 433MA 800MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 433 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series 1008R
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 70MHz