100R-821J
API Delevan Inc.
Product No:
100R-821J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 820NH 155MA 650 MOHM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 35 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 155 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 650mOhm Max
Inductance 820 nH
Series 100R
Type -
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Frequency - Self Resonant 160MHz