10124677-0100E14LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10124677-0100E14LF
Description:
CONN SKT DIMM 288POS SMD
User Guide
Number of Positions 288
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold or Gold, GXT™
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type DDR4 SDRAM
Standards MO-309
Mounting Feature Normal, Standard - Top
Card Thickness 0.055" (1.40mm)
Insertion Angle -
Series -
Connector Style DIMM
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Features Board Lock, Latches
Height 0.570" (14.50mm)