10127815-10LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10127815-10LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Description:
CONN RCPT HSG 10POS 4.20MM
In Stock : 4060
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Natural
Contact Type Female Socket
Row Spacing 0.165" (4.20mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Latch Lock
Product Status Active
Insulation Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Series Minitek® Pwr 4.2
Note Contacts Not Included
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.165" (4.20mm)