10142961-015LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10142961-015LF
Description:
CONN RCPT HSG 15POS 1.80MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Number of Rows 1
Number of Positions 15
Color -
Contact Type Female Socket
Row Spacing -
Insulation Material Thermoplastic
Series Minitek MicroSpace™ 1.80mm
Note Contacts Not Included
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.071" (1.80mm)