102C1-315FR1
RF Solutions
Product No:
102C1-315FR1
Manufacturer:
RF Solutions
Description:
TRANSMITTER FM REMOTE 315MHZ 1SW
User Guide
Applications General Remote Control, Garage Opener, RKE
Product Status Obsolete
Power - Output 10mW
Modulation or Protocol KEELOQ
Series 102
Function Transmitter, KeeLoq
Sensitivity -
Voltage - Supply 8V ~ 12V
Data Rate (Max) -
Mfr RF Solutions
Frequency 315MHz