103R-121KS
API Delevan Inc.
Product No:
103R-121KS
Description:
FIXED IND 120NH 880MA 125MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 30 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 880 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 125mOhm Max
Inductance 120 nH
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Frequency - Self Resonant 750MHz