103R-183JS
API Delevan Inc.
Product No:
103R-183JS
Description:
FIXED IND 18UH 130MA 5.8 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 25 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 130 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.8Ohm Max
Inductance 18 µH
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Frequency - Self Resonant 28MHz