103R-822KS
API Delevan Inc.
Product No:
103R-822KS
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 8.2UH 195MA 2.5OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 22 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 195 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.5Ohm Max
Inductance 8.2 µH
Series 103R
Type -
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Frequency - Self Resonant 48MHz