105-332HS
API Delevan Inc.
Product No:
105-332HS
Description:
FIXED IND 3.3UH 210MA 2.2OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 25 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 210 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.2Ohm Max
Inductance 3.3 µH
Series 105
Type -
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Frequency - Self Resonant 62MHz