105-P30-1.2A
E-T-A
Product No:
105-P30-1.2A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIR BRKR THRM 1.2A 250VAC 48VDC
User Guide
Actuator Type Push to Reset
Approval Agency CE, CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077
Current Rating (Amps) 1.2A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 105
Voltage Rating - DC 48 V
Voltage Rating - AC 240 V