1050XR-36
E-Z-Hook
Product No:
1050XR-36
Manufacturer:
E-Z-Hook
Description:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 36"
User Guide
1st Connector Banana Plug, Double, Stackable
Stacking Method Front Stacking
Configuration Banana to Grabber, Hook
Current Rating (Amps) -
2nd Connector Mini Hook (2)
Voltage - Rated -
Product Status Active
Wire Gauge -
Ratings -
Series E-Z-MINI-HOOK™ XR
Type Patch Cord
Contents 1 Cable, Black, Black and Red Leads
Mfr E-Z-Hook
Material - Insulation -
Cable Length 36.0" (914.40mm)