1090A6-28V
Visual Communications Company - VCC
Product No:
1090A6-28V
Description:
INDICATOR INCAND BLUE PANEL MNT
User Guide
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 4.6" (116.84mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.50" (12.70mm)
Millicandela Rating -
Product Status Obsolete
Lamp Color Blue
Ratings -
Lens Style Round with Domed Top
Series 1090A
Type Incandescent
Voltage 28V