1090N1-12V
Visual Communications Company - VCC
Product No:
1090N1-12V
Description:
INDICATOR INCAND RED PANEL MNT
User Guide
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 4.6" (116.84mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.50" (12.70mm)
Millicandela Rating -
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings -
Lens Style Round with Flat Top
Series 1090N
Type Incandescent
Voltage 12V