1090QC1-28V
Visual Communications Company - VCC
Product No:
1090QC1-28V
Description:
LAMP RED 1/2" HOLE PNL MNT
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.50" (12.70mm)
Millicandela Rating -
Product Status Not For New Designs
Lamp Color Red
Ratings -
Lens Style Round with Flat Top
Series 1090QC
Type Incandescent
Voltage 28V