1090QC3-12V
Visual Communications Company - VCC
Product No:
1090QC3-12V
Description:
INCIDATOR INCAND AMBER PANEL MNT
User Guide
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.50" (12.70mm)
Millicandela Rating -
Product Status Obsolete
Lamp Color Amber
Ratings -
Lens Style Round with Flat Top
Series 1090QC
Type Incandescent
Voltage 12V