1091M7-125VAC
Visual Communications Company - VCC
Product No:
1091M7-125VAC
Description:
LED IND LIGHT YLW 125V SNAP FIT
User Guide
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 4.6" (116.84mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.50" (12.70mm)
Millicandela Rating -
Product Status Not For New Designs
Lamp Color Yellow
Ratings AC
Lens Style Round with Domed Top
Series 1091M
Type LED
Voltage 105V ~ 125V