1091QM5-24V
Visual Communications Company - VCC
Product No:
1091QM5-24V
Description:
LED IND LIGHT 24V GREEN
In Stock : 3560
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.50" (12.70mm)
Millicandela Rating -
Product Status Active
Lamp Color Green
Ratings AC/DC
Lens Style Round with Domed Top
Series 1091QM
Type LED
Voltage 24V