1092C5-125VAC
Visual Communications Company - VCC
Product No:
1092C5-125VAC
Description:
LED PANEL INDICATOR GREEN 125V
In Stock : 740
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 4.6" (116.84mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.50" (12.70mm)
Millicandela Rating 12000mcd
Product Status Active
Lamp Color Green
Ratings AC
Lens Style Round with Flat Top
Series 1092
Type LED
Voltage 125V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 25mA