109D826X9050T2
Vishay Sprague
Product No:
109D826X9050T2
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 82UF 10% 50V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code T
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.406" Dia x 0.921" L (10.31mm x 23.40mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 4Ohm
Series TANTALEX®, 109D
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 82 µF