Home / DC DC Converters / 110IMY35D15D15-8
minImg
110IMY35D15D15-8
Bel Power Solutions
Product No:
110IMY35D15D15-8
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Description:
DC DC CONVERTER 15V 15V 15V
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 15V
Voltage - Output 3 15V
Voltage - Input (Max) 150V
Voltage - Isolation 2.5 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.00" L x 2.50" W x 0.41" H (76.2mm x 63.5mm x 10.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 600mA, 600mA, 600mA
Number of Outputs 4
Voltage - Input (Min) 60V
Series Melcher IMY35 (35W)
Type Isolated Module
Package / Case 19-DIP Module, 17 Leads
Efficiency 89%