1192T-10-PH
RAF Electronic Hardware
Product No:
1192T-10-PH
Description:
ROUND SPACERNO FINISH - PHENOLIC
User Guide
Diameter - Inside 0.192" (4.88mm)
Color -
Material Phenolic
Gender Female, Female
Product Status Active
Diameter - Outside 0.375" (9.53mm)
Weight -
Series -
Length - Overall 0.656" (16.67mm)
Between Board Height 0.656" (16.67mm) 21/32"