12-680-190T
Aries Electronics
Product No:
12-680-190T
Manufacturer:
Aries Electronics
Description:
CONN HDR MALE PIN 12POS TIN
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 12
Color Black
Contact Finish Thickness 50.0µin (1.27µm)
Contact Finish Tin
Contact Type Male Pin
Termination Solder
Row Spacing 0.300" (7.62mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series 680
Mfr Aries Electronics
Pitch 0.100" (2.54mm)