120-602FAF-Q02
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Product No:
120-602FAF-Q02
Description:
THERMISTOR NTC 6KOHM PROBE
User Guide
Operating Temperature -60°C ~ 300°C
B0/50 -
Resistance Tolerance ±5%
B25/100 -
B Value Tolerance -
Mounting Type Free Hanging
Product Status Active
B25/75 -
Length - Lead Wire 1.25" (31.80mm)
Series 120
Resistance in Ohms @ 25°C 6k