1206B152K201DC
Aillen
Product No:
1206B152K201DC
Manufacturer:
Aillen
Description:
Cap.,SMD,1206,X7R,1.5nF,10%,200V
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Series 1206
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Mfr Aillen
Capacitance 1500 pF