1206F393Z501CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1206F393Z501CT
Description:
CAP CER 0.039UF 500V Y5V 1206
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 0.039 µF