1206HS-270EGTS
Delta Electronics/Components
Product No:
1206HS-270EGTS
Description:
FIXED IND 27NH 1A 110 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 50 @ 300MHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.140" L x 0.085" W (3.56mm x 2.16mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 110mOhm
Inductance 27 nH
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.8GHz