1206N560J251CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1206N560J251CT
Description:
CAP CER 56PF 250V C0G/NP0 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 56 pF