1206N5R0D500CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1206N5R0D500CT
Description:
CAP CER 5PF 50V C0G/NP0 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 5 pF