121-202EAJ-S01
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Product No:
121-202EAJ-S01
Description:
THERMISTOR NTC 2KOHM PROBE
User Guide
Operating Temperature -60°C ~ 300°C
B0/50 -
Resistance Tolerance ±20%
B25/100 -
B Value Tolerance -
Mounting Type Free Hanging
Product Status Obsolete
B25/75 -
Length - Lead Wire 2.00" (50.8mm)
Series 121
Resistance in Ohms @ 25°C 2k