1210-821H
API Delevan Inc.
Product No:
1210-821H
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Package:
1210
Description:
FIXED IND 820NH 556MA 670MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 30 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 556 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 670mOhm Max
Inductance 820 nH
Series 1210
Type -
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 140MHz