12101K8R2CBTTR
KYOCERA AVX
Product No:
12101K8R2CBTTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP THIN FILM 8.2PF 100V 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.044" (1.13mm)
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.119" L x 0.098" W (3.02mm x 2.50mm)
Product Status Active
Series Accu-P®
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 8.2 pF