12102U151GAT9A
KYOCERA AVX
Product No:
12102U151GAT9A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series U
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 150 pF