12105J100FBTTR
KYOCERA AVX
Product No:
12105J100FBTTR
Description:
CAP THIN FILM 10PF 50V 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.044" (1.13mm)
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.119" L x 0.098" W (3.02mm x 2.50mm)
Product Status Active
Series Accu-P®
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 pF