1210B224K201CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1210B224K201CT
Description:
CAP CER 0.22UF 200V X7R 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 0.22 µF