1210R-332J
API Delevan Inc.
Product No:
1210R-332J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Package:
1210
Description:
FIXED IND 3.3UH 393MA 1.2OHM SMD
In Stock : 13515
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 393 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Inductance 3.3 µH
Series 1210R
Type -
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 58MHz