1210R-473F
API Delevan Inc.
Product No:
1210R-473F
Description:
FIXED IND 47UH 163MA 7 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 30 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Tolerance ±1%
Current Rating (Amps) 163 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 7Ohm Max
Inductance 47 µH
Series 1210R
Type -
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 13MHz