1210Y1000560FFT
Knowles Syfer
Product No:
1210Y1000560FFT
Description:
CAP CER 56PF 100V C0G/NP0 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 56 pF