1214GN-120V
Microchip Technology
Product No:
1214GN-120V
Manufacturer:
Microchip Technology
Package:
55-QQ
Description:
TRAN, GAN, 1200-1400 MHZ, 120W,
User Guide
Current Rating (Amps) -
Current - Test 30 mA
Voltage - Rated 125 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 55-QQ
Power - Output 130W
Series E
Package / Case 55-QQ
Voltage - Test 50 V
Technology HEMT
Mfr Microchip Technology
Frequency 1.2GHz ~ 1.4GHz