125-330-JTW
RCD Components
Product No:
125-330-JTW
Manufacturer:
RCD Components
Package:
Axial
Description:
RES 33 OHM 5% 1.5W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.096" Dia x 0.385" L (2.44mm x 9.78mm)
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 33 Ohms
Series 100
Power (Watts) 1.5W