1252-25-AL
RAF Electronic Hardware
Product No:
1252-25-AL
Description:
5/8 RD X 1/2 X .252 ID
In Stock : 213
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Diameter - Inside 0.252" (6.40mm)
Color -
Material Aluminum
Gender Female, Female
Product Status Active
Diameter - Outside 0.625" (15.88mm) 5/8"
Weight -
Series -
Length - Overall 0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height 0.500" (12.70mm) 1/2"