125LS18-R
Vishay Cera-Mite
Product No:
125LS18-R
Manufacturer:
Vishay Cera-Mite
Description:
CAP CER 0.018UF 400VAC Y5V RDL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.917" (23.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.374" (9.50mm)
Voltage - Rated 400VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.791" Dia (20.10mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Active
Ratings X1, Y4
Series Cera-Mite 125L
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Cera-Mite
Capacitance 0.018 µF