1283-38-B-16
RAF Electronic Hardware
Product No:
1283-38-B-16
Description:
ROUND SPACERELECTRO TIN3/4 RD X
User Guide
Diameter - Inside 0.380" (9.65mm)
Color -
Material Brass
Gender Female, Female
Product Status Active
Diameter - Outside 0.750" (19.05mm) 3/4"
Weight -
Series -
Length - Overall 0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height 0.500" (12.70mm) 1/2"