1283-50-S-3
RAF Electronic Hardware
Product No:
1283-50-S-3
Description:
ROUND SPACERCADMIUM QQ-P-416F-CL
User Guide
Diameter - Inside 0.505" (12.83mm)
Color Yellow
Material Steel
Gender Female, Female
Product Status Active
Diameter - Outside 0.750" (19.05mm) 3/4"
Weight -
Series -
Length - Overall 0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height 0.500" (12.70mm) 1/2"