1283T-38-N
RAF Electronic Hardware
Product No:
1283T-38-N
Description:
ROUND SPACERNO FINISH - NYLON3/4
User Guide
Diameter - Inside 0.380" (9.65mm)
Color -
Material Nylon
Gender Female, Female
Product Status Active
Diameter - Outside 0.750" (19.05mm) 3/4"
Weight -
Series -
Length - Overall 0.531" (13.49mm)
Between Board Height 0.531" (13.49mm) 17/32"