1293-38-PH
RAF Electronic Hardware
Product No:
1293-38-PH
Description:
ROUND SPACERNO FINISH - PHENOLIC
User Guide
Diameter - Inside 0.380" (9.65mm)
Color -
Material Phenolic
Gender Female, Female
Product Status Active
Diameter - Outside 0.750" (19.05mm) 3/4"
Weight -
Series -
Length - Overall 1.125" (28.58mm) 1 1/8"
Between Board Height 1.125" (28.58mm) 1 1/8"